Piškotki, ki jih uporabljamo:
Google Analitycs
Z namenom pridobivanja statistike o obiskanosti spletne strani.Specifični
Specifični piškotki, ki so nujno potrebni za delovanje naše spletne strani.Staranje prebivalstva je problem, ki je deležen vedno večje pozornosti. Starejši postajajo vse bolj pomembna družbena skupina, saj njihovo število konstantno narašča. Zato je za kakovost njihovega bivanja pomembno, da si družba prizadeva oblikovati prijetne ustanove, v katerih starejši ljudje preživijo večino časa. Na področju zagotavljanja širše socialne infrastrukture, ki je v Sloveniji primanjkuje, se je v okviru Operativnega programa krepitve regionalnih razvojnih potencialov za obdobje 2007 - 2013 izvajalo več razpisov, ki so bili med drugim namenjeni tudi sofinanciranju domov za ostarele. Tako se je v okviru 1. javnega razpisa za prednostno usmeritev »Regionalni razvojni programi« sofinanciral tudi Dom starejših občanov Loški Potok.
V okviru projekta so se izvedla gradbena in obrtniška dela ter strojna in elektro inštalacija. Dom starejših občanov Loški Potok, z neto površino približno 2570 m2, ima 58 ležišč v 28 enoposteljnih in 15 dvoposteljnih sobah, skupaj s sanitarijami za vsako posamezno sobo. Sobe se nahajajo v treh etažah, v vsaki etaži je večnamenski prostor s čajno kuhinjo, negovalna kopalnica ter prostori za shranjevanje perila. Velikost in oprema sob so v skladu z vsemi zahtevanimi normativi in omogočajo opravljanje nege oskrbovancev na različnih zahtevnostnih ravneh z upoštevanjem uporabe vozičkov za invalide. Celotna vrednost investicije je bila 2.707.277 EUR, od tega se je iz Evropskega sklada za regionalni razvoj sofinanciralo 1.040.794 EUR.
Glavni cilji projekta so bili zagotoviti starejšim osebam ustrezno institucionalno varstvo oziroma z izgradnjo pokriti del velikega deficita na področju tovrstne ponudbe v ožji in širši okolici Loškega Potoka ter ponuditi občanom možnost zaposlitve v občini in tako približati delovno mesto prebivalcem ter zmanjšati dnevno migracijo delovne sile na lokacije zunaj območja občine.
Z izgradnjo se je pridobilo 58 ležišč za nudenje institucionalne nege občanom starejšim od 65 let in s tem deloma nadomestilo deficit v regiji ter trajno zagotovilo institucionalno varstvo starejših občanov v domačem okolju. Z izgradnjo doma se je ustvarilo tudi pogoje za odprtje 23 novih delovnih mest različnih profilov, kar občanom omogoča možnost zaposlitve in dela v domačem okolju in s tem zmanjšanje migracije delovne sile.