Piškotki, ki jih uporabljamo:
Google Analitycs
Z namenom pridobivanja statistike o obiskanosti spletne strani.Specifični
Specifični piškotki, ki so nujno potrebni za delovanje naše spletne strani.
Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo, v vlogi organa upravljanja za evropske strukturne sklade in Kohezijski sklad, je izdalo odločbo o dodelitvi sredstev za projekt »Infrastruktura meroslovnega sistema – nacionalna etalona za maso in prostornino«. Vrednost projekta, ki bo prispeval k izboljšanju slovenskega meroslovnega sistema in nižanju stroškov na področju gospodarstva, je 324.700,00 evrov. Evropski sklad za regionalni razvoj bo prispeval skoraj 276 tisoč evrov.
Merjenja na področju mase in prostornine veljajo za eno širših področij meroslovja. Do nacionalnega etalona za maso so sledljiva vsa tehtanja. Zelo velik je obseg tehtanja za obračun (prodaja živil, predpakiranih izdelkov, različnega blaga), pomembna so tudi druga področja (farmacija, interna kontrola v industriji, raziskave). Merjenje prostornine je tako ključno v farmaciji in zdravstvu, izredno pomembno pa je tudi za promet in obračun energentov ter alkohola.
Za skladno in učinkovito delovanje celotnega meroslovnega sistema v državi ter njegovo razvijanje skladno s strateško usmeritvijo Slovenije po odpiranju na evropske oziroma mednarodne trge, je nujno potrebno razpolaganje z ustrezno sodobno merilno opremo. Predvsem je to ključno, če želimo slediti evropskim trendom in proizvajalcem izdelkov zagotavljati konkurenčnost na globalnem trgu, uporabnikom pa točna in zanesljiva merjenja.
V okviru projekta, ki ga izvaja Urad Republike Slovenije za meroslovje, bo kupljena sodobna meroslovna oprema za potrebe področja nacionalnega etalona za maso in prostornino, s čimer bo prvenstveno omogočeno izvajanje nalog zagotavljanja sledljivosti na najvišjem nivoju v skladu z nacionalnimi potrebami.
Z novo opremo na področju prostornine se bo zadostilo potrebam po zagotavljanju sledljivosti in izvajanju medlaboratorijskih primerjav. Predvsem industrija, ki se intenzivno usmerja v nove tehnologije in optimizacijo obstoječih, išče meroslovne storitve predvsem v smislu izboljšanih merilnih zmogljivosti (majhna merilna negotovost). Z izboljšanimi merilnimi zmogljivostmi bo Urad RS za meroslovje zmanjšal potrebe po kalibracijah v tujini.